یکی از معایب موتور حرارتی عدم امکان شروع بدون سیستم کمکی خارجی است. یک موتور حرارتی برای راه اندازی و به صورت مستقل کار باید شرایط خاصی را رعایت کند:

برای تحقق مخلوط سوخت هوا
برای انجام سکته مغزی
احتراق (در موتورهای بنزینی)
حداقل سرعت موتور باید در حدود 100 دور در دقیقه باشد
برای به دست آوردن حداقل سرعت شروع ، لازم است از موتور الکتریکی کمکی برای رانندگی موتور حرارتی استفاده شود. این موتور استارت یا الکتروموتور نام دارد.

استارت (موتور الکتریکی)

عکس: استارت (موتور الکتریکی)
منبع: بوش

سیستم راه اندازی کامل یک موتور حرارتی از: موتور DC ساخته شده از باتری ، گیربکس ، ماژول کنترل الکترونیکی و سیم کشی تشکیل شده است. استفاده از اصطلاح الکتروموتور به این دلیل است که استارت (en: starter) در واقع یک موتور DC است.

مؤلفه های شروع کننده

عکس: مؤلفه استارت
منبع: ویکی مدیا

مسکن
مونتاژ اجاق گاز ، اتصال یک طرفه و بهار بازگشت
چرخان
استاتور (با سیم پیچ)
پشتیبانی قلم مو
اتصال سیمانوئید (سیم پیچ)
قدرت مصرف شده توسط استارت برای شروع موتور حرارتی در درجه اول به درجه حرارت خارجی بستگی دارد. هرچه دما کمتر باشد ، سرعت شروع و گشتاور نیز بیشتر می شود. ویسکوزیته روغن روان کننده و دمای پایین هوای ورودی باعث سردتر شدن کار می شود. به همین دلیل ، در دوره های هوای سرد و بدون باتری باتری در شرایط مناسب ، شروع کار دشوار یا حتی غیرممکن است.

استارت (الکتروموتور) - نمای جانبی ، جلو و عقب

عکس: استارت (الکتروموتور) - نمای جانبی ، جلو و عقب

یک استارت عمدتا از یک موتور DC و یک سیستم کوپلینگ تشکیل شده است. برای شروع موتور ، استارتر با چرخ دنده ای که در چرخ فلک قرار دارد با کمک یک چرخ دستی وصل می شود. اتصال بین اجاق گاز استارت و تاج چرخ دنده ثابت نیست بلکه فقط در هنگام راه اندازی اتفاق می افتد.

اجزای استارت (موتور الکتریکی)

عکس: اجزای استارت (الکتروموتور)

قلم مو
سوئیچ (مانیفولد)
استاتور
مسکن
چرخ دنده
درخت
اهرم اتصال
اتصال سیمانوئید (سیم پیچ)
اتصالات برقی
قوس بازگشت
اجزای استارت (موتور الکتریکی)

عکس: اجزای استارت (الکتروموتور)

نحوه عملکرد نسبتاً ساده است. هنگامی که مدار استارت الکتریکی بسته است ، solenoid (8) اهرم جفت (7) را فعال می کند که چرخ دنده (5) را به سمت بیرون سوق می دهد تا چرخ دنده موتور پرنده موتور را درگیر كند. در همان زمان ، مدار منبع تغذیه موتور الکتریکی بسته شده است ، که اجازه می دهد تا شروع شود.

موتور الکتریکی از جریان مستقیم بوده و از یک استاتور (3) و یک روتور با جمع کننده (2) با برس (1) تشکیل شده است. استاتور از دو نوع است: با سیم پیچ یا با آهنربای دائمی. هنگامی که الکترون (8) مدار منبع تغذیه موتور الکتریکی را خاموش می کند ، از طریق اتصالات الکتریکی (9) از باتری باتری هم سیم پیچ استاتور و هم روتور تغذیه می شود زیرا آنها به صورت سری متصل هستند.

مدار الکتریکی استارت

عکس: مدار الکتریکی استارت

استارت های مدرن دارای آهنرباهای دائمی هستند. بنابراین مدار الکتریکی ساده شده و ابعاد آن کاهش می یابد. استارت های دارای آهنربای دائمی به دلیل ابعاد و جرم های کوچکتر خود ، با سرعت بیشتری کار می کنند و گشتاور موتور کمتری تولید می کنند.

با آهنرباهای دائمی شروع کنید

عکس: با آهنرباهای دائمی شروع کنید
منبع: بوش

اهرم اتصال
اتصال سولونوئید
کوپلینگ یک طرفه
مکانیسم کاهش سیاره ای (5: 1)
چرخانالکتروموتور
آهنرباهای دائمی
برای جبران کاهش گشتاور تولید شده ، استارت های دارای آهنربای دائمی به یک مکانیزم کاهش دهنده سیاره ای مجهز شده اند. این مکانیزم سرعت را کاهش می دهد و گشتاور موجود در پین اتصال جفت استارت را تقویت می کند.

نسبت انتقال بین اجاق گاز استارت و تاج چرخ فلک بین 1:10 و 1:20 است. هنگام شروع موتور حرارتی ، برای رسیدن به حداقل سرعت شروع کار در 100 دور در دقیقه ، روتور استارت دارای سرعت 1500 دور در دقیقه ، با نسبت انتقال 1:10 است.

با شروع موتور حرارتی ، سرعت آن در حدود 1000 دور در دقیقه است. انتقال حرکت به صورت مع انجام می شود ، از موتور حرارتی گرفته تا پیشانی استارت. بدون مکانیسم محافظ ، با توجه به اینکه نسبت انتقال به 10: 1 می شود ، روتور با سرعت 10000 دور در دقیقه هدایت می شود ، که منجر به تخریب آن می شود.

پینینگ استارت یک طرفه

عکس: کوپلینگ پین استارت Unisens
منبع: بوش

چرخ دنده جناحی
مسکن کوپلینگ
مسابقه غلتکی
حلقه
درخت پایونی
قوس بازگشت
a - جهت چرخش الکتروموتور

اتصال جفت unisesn اجازه می دهد تا هنگامی که سرعت موتور حرارتی می شود ، پین از روتور استارت جدا شود

الکتروموتور ارزان

بازی های اجتماعی و شبکه های اجتماعی

چگونه رژیم FODMAP می تواند به افراد مبتلا به بیماری التهابی روده کمک کند

موتور ,استارت ,، ,یک ,الکتریکی ,سرعت ,می شود ,موتور حرارتی ,موتور الکتریکی ,سیم پیچ ,چرخ دنده ,استارت موتور الکتریکی ,شروع موتور حرارتی ,مدار الکتریکی استارت ,دارای آهنربای دائمی

مشخصات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

ringletrighvul modirpayamak1 liafilter ahangema lovestory111 shokufehesibs dimelsaru malraisetsonc catmusic2019 whatisups